Jak se z vegánky stala chovatelka prasat

… a jak málo takovému praseti stačí ke štěstí

Zajímají vás hodně, ale hodně osobní příběhy? Dnes vás tu jeden takový čeká. Původně jsem chtěla psát o něčem jiném. Ale pak se to stalo – přesně v den podzimní rovnodennosti nám zde vykouklo na svět 8 nádherných selátek.

Dnes nás tedy čeká

 • … návštěva v prasečí porodnici
 • … povídání o tom, proč jsem se NESTALA zootechničkou,
 • … jak se ze mě stala vegánka a proč už jí nejsem,
 • … zjištění, jak málo vlastně stačí k prasečí radosti,
 • … a jak takový čuník pomáhá na zahradě.

Je to prostě můj příběh…

Byla jsem vegánka – a to dlouho. Ted‘ chováme staré rasy outdoor prasat – a jsem s tím v pohodě. Jak se to semlelo a co je pro MĚ v otázkách zodpovědného konzumování masa a živočišných produktů důležité, o tom vyprávím v dnešním videu.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Pssssst…

Vím, že spousta lidí má potřebu veřejně řešit co jedí a co ne. A nebo někoho přesvědčovat o tom, že je ta jejich cesta ta jediná pravá. K těm určitě nepatřím, protože přesně to mi samotné už vždycky dost lezlo na nervy.

To, o čem mluvím v dnešním videu je prostě můj nynější vývojový schůdek, na kterém se nacházím. Bylo jich už spousta před tím – proto vím, že budou další následovat. No a z toho důvodu nemám potřebu, prodávat svoje nynější poznání jako PRAVDU.

Určitě dokoukejte do konce, tak se přece jenom dostaneme alespoň na chviličku k mému nejoblíbenějšímu tématu – alespoň ted‘ na podzim – a tím je …. tadááááá:

Jak se starat o půdu – a jak s tím prase pomůže

Podobně jako se ovci někdy říká biologická sekačka na trávu, tak by se mohlo takovému outdoor praseti říkat multifunkční kultivátor 😀 Ale žert stranou – čuníci jsou opravdu velcí pomocníci, alespoň u nás v Kořenáči.

Každý nemá možnost, aby si choval prase. Ale skoro každý zahradník přijde v průběhu času na nápad, že si doveze nějaký ten hnůj na přihnojení zahrádky. No a taky tady se přes prase dostaneme k podzimnímu hnojení.

Jak totiž naložit s hnojem tak, abychom z něj měli maximální užitek a ne ještě nadělali škodu, i o tom se více dozvíte v podzimním kurzu správného mulčování a vůbec péče o půdu.

Už co nevidět bude více informací 🙂

… a já se nemůžu dočkat, protože pro tohle tluče moje srdce! No a abychom se do té doby nenudili – zde už předesílám, jak se postarat taky o tělesné blaho nás zahradníků:

Sleduj nás na facebooku, at‘ ti neuteče, jak a kdy se přihlásit. Moc se těšíme na napínavý podzim s TEBOU a s těmi správnými mikro(b)pomocníčky 😀

 

 

 

 

Venda Preußl-Kroneberg
Naší vášní a našim posláním je již přes 10 let šetrné pěstování zeleniny, chov zvířat a zpracování vlastní úrody. Pomáháme každému, kdo v sobě ucítí touhu po návratu k přírodě, vydat se na cestu k soběstačnému způsobu života - a to jak prakticky, tak i na hlubší úrovni, protože tvá zahradla je zrcadlem tvé duše. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • TUDY DO MÉHO SVĚTA -klikni na obrázek pro víc informací:
 • ALCHEMISTIC GARDENING – PROGRAM CELOROČNÍHO PĚSTOVÁNÍ NA ZAHRADĚ S PŘESAHEM, V LEHKOSTI A S RADOSTÍ
 • ALL MY YEAR IS A CEREMONY – KOLO ROKU s měnícími se energiemi v přírodě a uvnitř nás
 • QUEEN OF ELEMENTS – Síla živelné ženy
 • ROSTLINOMLUVA – Nauč se komunikovat s rostlinami!
 • KNIHOVNA PĚSTITELE ALCHYMISTY – pojď do mého světa za speciální cenu!
 • PĚSTOVACÍ POMOCNÍČEK – legendární příručka zdarma
 • TŘI PRVKY PERMAKULTURY – seznamte se, prosím :-)