Legenda o medvědí síle – a jak s tím souvisí moje zahradní neúspěchy

… no a aby to nebylo až tak negativní, tak přidám dva a půl úspěchů

Máte rádi příběhy, legendy a pohádky? Já ano! Jednu takovou vám povyprávím v dnešním VLOGU. Je to legenda o síle, lásce – a taky o jednom národním jídle, které vám propůjčí sílu medvěda. Nebo spíš medvědice 🙂

Dozvíte se taky, proč jsem dnešní epizodu naplánovala neobvykle na sobotu a co za tím vězí. No a jestli chcete, tak si můžete odnést dokonce i cenný dáreček.

Pak se vydáme mezi naše záhonky. Tam vám ukážu, co se mi letos na zahradě opravdu nepovedlo! (abychom ale neupadli do podzimní deprese, přidala jsem raději ještě dva a půl úspěchů)

No posud’te sami…

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

A co u vás? Moc by mě zajímalo,

 • jak vypadal a jak dopadnul váš zahradní rok.
 • S čím jste se potýkali?
 • Co vás pozitivně překvapilo?
 • A co negativně?

A tušíte, proč se nezadařilo?

Tohle je myslím to nejdůležitější na celé věci – přijít na důvod, proč se nám některé plodiny nedaří. Já bych o sobě moc ráda chtěla moci tvrdit, že jsem už dokonalá pěstitelka a něco jako neúspěch neznám.

To by byla lež. Každou sezónu mám nějaký ten flop. Propadák. Mizérii na celé čáře. Přiznávám se 😀. Pokaždé se pokouším přijít na to, proč se nezadařilo. Někdy se mi povede důvod najít, jindy ne a tápu…

Řešení může být blizoučko – ale člověk ho sám přehlíží. Proto je tak cenné, když se my, lidé milující svou půdu a zahradu, dostáváme do kontaktu a mluvíme otevřeně o našich radostech a strastech.

… a já vám řeknu, že jsem si těch neúspěchů už sakryš zažila!

Právě proto jsem se vůbec vydala se svou zahradnickou kůží na trh a sdílím s vámi svoje slasti i strasti. Z těch starostí a neúspěchů totiž v průběhu času narostlo poznání, které ted‘ moc ráda předávám dál – jako třeba už brzy v online kurzu MULČUJME A PEČUJME!

Když dělám kurz, tak je pro mě důležité, aby v něm byla řešení na konkrétní problémy, které my zahradníci máme a známe. Také proto je dnešní video o tom, co mě trápí, ale taky o tom, kde se skrývá potenciál, jak na potíže vyzrát.

Co nevidět se do něj budete moci přihlásit. Jestli vás tohle téma zajímá, tak bych vám doporučovala i minikurz KIMČI ŽIJE, o kterém mluvím ve videu. Nejen že už se naladíte na téma, ale jeho účastníci zístají 10% slevu.

Jak se přihlásit do MIKRO(b)KURZU KIMČI ŽIJE?

♥ Úplně jednoduše a rychle se přihlásíte ve formuláři vpravo.

♥ Jestli chcete ale víc informací, tak klikněte zde na tlačítko, přečtěte si nejdřív, co kimči vlastně je a i tam najdete možnost se přihlásit.

Bude to paráda, jak si společně kimči založíme! Těším se na setkání s vámi v MIKRO(b)KURZU!

Takže jak ted‘ na to co nejlépe? Zde shrnutí v kostce:

NEJDŘÍV:

7. 10. – 12. 10. MIKRO(b)KURS KIMČI ŽIJE – váš výsledek: chutné kimči + 10% sleva na následující kurz, a sice

POTOM:

19. 10. – 1. 11. –  MULČUJME A PEČUJME! Podzimní edice kurzu péče o půdu

V kurzu MULČUJME A PEČUJME pak budeme mít spoustu času na to, abychom si osobně popovídali o právě těch vašich problémech a mizériích, které jste letos zažili. Pustíme se do toho společně a z těch neúspěchů vytvoříme společně pravý opak.

Těším se na vás!

 

Venda Preußl-Kroneberg
Naší vášní a našim posláním je již přes 10 let šetrné pěstování zeleniny, chov zvířat a zpracování vlastní úrody. Pomáháme každému, kdo v sobě ucítí touhu po návratu k přírodě, vydat se na cestu k soběstačnému způsobu života - a to jak prakticky, tak i na hlubší úrovni, protože tvá zahradla je zrcadlem tvé duše. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • CO SE MNOU MŮŽEŠ ZAŽÍT – KLIKNI NA OBRÁZEK:
 • Transformační minitrénink zdarma 9. – 12. 5. 2022
 • KNIHOVNA PĚSTITELE ALCHYMISTY – pojď do mého světa za speciální cenu!
 • JARNÍ PĚSTOVACÍ ROZJEZD – Nastavíme spolu tvou zahradu na bohatou úrodu!
 • PĚSTOVACÍ ROZCVIČKA ŽIVĚ V ÚNORU 2022
 • VIDEO SÉRIE ZDARMA Úvod do energetiky zahrady
 • PĚSTOVACÍ POMOCNÍČEK – legendární příručka zdarma
 • TŘI PRVKY PERMAKULTURY – seznamte se, prosím :-)