Paprika – a 3 podmínky pro báječnou zeleninu

Vlastně je to záhonek jako každý jiný – to si říkám vždy, když kolem něho procházím do naší zeleninové zahrady. Na sever a na východ ho ohraničuje bambusová konstrukce, po které se pnou rajčata.

Je to taková sluneční past, jak jsme se o ní bavili už ve VLOGu o mangoldu (Uniknul vám? To nevadí, klikněte na tlačítko a můžete tento článek dohnat).

Letos jsme si tohle krásné teplé místečko rezervovali pro papriku…

Ale ouha – těžko říct, jestli to bylo komplikovaným startem pro sazeničky, chladným počasím v květnu a červnu, nebo suchem, které pak následovalo – vlastně bychom už skoro tento rok naději na krásné papriky vzdali… a připsali to třeba tomu počasí 🙂

Ted‘ ale  začíná září a kdybych nevěděla, že je to pořád stejný rok a pořád stejný záhonek, musela bych si myslet, že je to nějaký podvod. Na každém keříku svítí víc krásných paprik, než on dokáže unést – a nejen to. Ještě jeden další druh zeleniny si očividně sousedství s paprikami doslova užívá.

Koukněte se tedy na dnešní epizodu, kde vám povím víc a vysvětlím 3 faktory, které nakonec přece jen vedly ke křupavé paprice.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Chcete se dozvědět víc o super kombinacích na záhonku?

Stáhněte si náš PĚSTOVACÍ POMOCNÍČEK, ve kterém najdete několik dalších, léty osvědčených PRIMA-SOUSEDŮ.

Vedle návrhů na kombinace zeleniny na záhonku vám taky určitě neutečou další novinky z Kořenáče, jako například kurzík, který připravuji na podzim a o kterém se brzy dozvíte víc :-). No a prozatím přeju pěkný zbytek týdne!

 

Venda Preußl-Kroneberg
Naší vášní a našim posláním je již přes 10 let šetrné pěstování zeleniny, chov zvířat a zpracování vlastní úrody. Pomáháme každému, kdo v sobě ucítí touhu po návratu k přírodě, vydat se na cestu k soběstačnému způsobu života - a to jak prakticky, tak i na hlubší úrovni, protože tvá zahradla je zrcadlem tvé duše. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • CO SE MNOU MŮŽEŠ ZAŽÍT – KLIKNI NA OBRÁZEK:
  • Transformační minitrénink zdarma 9. – 12. 5. 2022
  • KNIHOVNA PĚSTITELE ALCHYMISTY – pojď do mého světa za speciální cenu!
  • JARNÍ PĚSTOVACÍ ROZJEZD – Nastavíme spolu tvou zahradu na bohatou úrodu!
  • PĚSTOVACÍ ROZCVIČKA ŽIVĚ V ÚNORU 2022
  • VIDEO SÉRIE ZDARMA Úvod do energetiky zahrady
  • PĚSTOVACÍ POMOCNÍČEK – legendární příručka zdarma
  • TŘI PRVKY PERMAKULTURY – seznamte se, prosím :-)